Piše: CroModa.com
Objavljeno 18.03.2009.

0

Škoda

Sva četiri Škodina modelska niza ove su godine ostvarila dobre rezultate kod čitatelja časopisa ''Auto motor und sport'' u natjecanju ''Najbolji automobili 2009.''. Novi Superb je sa 25,5% glasova u kategoriji gornje srednje klase/uvoznih vozila suvereno završio na pobjedničkom postolju, dok je prošlogodišnjeg pobjednika lansirao na drugo mjesto.

Škoda

I sestrinski modeli Superba osvojili su naklonost čitatelja ''Auto, motor und sport'' časopisa te su zauzeli drugo mjesto.

Škodi Octaviji za dlaku je izmakla pobjeda u kategoriji srednje klase/uvoznih vozila s udjelom glasova od 13,3%. Škoda Fabia koja je 2008. godine bila najprodavaniji uvozni model u Njemačkoj zadobila je u kategoriji malih/uvoznih vozila 11,5% glasova. Za čitatelje ''Auto, motor und sport'' časopisa i Škoda Roomster zaslužila je uvrstiti se u sam vrh. 11,6% njih glasovalo je u kategoriji van/uvoznih vozila za češkog proizvođača.

Ovaj automobilski magazin već je po 33. put dodijelio ovakvu prestižnu nagradu. Ove godine je 92.000 čitatelja izabralo svoje favorite u 10 klasa kod ocjenjivanja ukupnih, odnosno uvoznih vozila.

Poveznice: Škoda, Superb, Octavia, Fabia, Automobili, Auto, motor und sport, Roomster