SHIP Festival zatvorio prijave s dosad najvećim interesom

Piše: CroModa, Zagreb
Objavljeno prije 2 sata

0

Foto: SHIP Festival

Foto: SHIP Festival

SHIP Festival zatvorio je prijave s dosad najvećim interesom: čak 1.487 izvođača iz 76 zemalja prijavilo se za nastup u Šibeniku

Prijave za četvrto izdanje SHIP Festivala, koji se vraća u Šibenik vraća od 10. do 13. rujna, pristigle su iz gotovo cijele Europe, Sjeverne i Južne Amerike, Azije, Australije i Afrike. 

"Prošle godine imali smo više od 1300 prijava, što je pokazalo da se za SHIP čulo diljem Europe i šire. I ove godine brojke su nas ugodno iznenadile. Pred nama je zahtjevan proces preslušavanja, ali veselimo se otkriti izvođače koje ćete u rujnu gledati na šibenskim pozornicama", poručili su organizatori.

SHIP ostaje vjeran svojoj misiji – otkrivanju uzbudljive nove glazbe i povezivanju izvođača s glazbenom industrijom. No festival nije namijenjen samo profesionalcima. Tu su četiri dana biranih koncerata na šest atraktivnih lokacija koji publici donose presjek onoga što se trenutno događa na europskoj i regionalnoj sceni – od svježih imena do onih koja su već spremna za velike pozornice. Koncerte prati i bogat konferencijski program te mnoštvo prilika za umrežavanje, edukaciju i razmjenu iskustava.

Prošlogodišnje izdanje okupilo je 114 govornika iz 33 zemlje i više od 650 glazbenih profesionalaca iz 54 zemlje svijeta, čime je SHIP-a dodatno učvrstio status jednog od najperspektivnijih showcase festivala u Europi.

VIŠE O TEMAMASHIP Festivalglazbeni festivali




Povezano