5 kozmetičkih proizvoda na kojima možete uštedjeti

Piše: Z.P., Zagreb
Objavljeno 08.06.2020.

0

Foto: Dove

Foto: Dove

Donosimo vam pet proizvoda koje zaista ne trebate kupovati od skupih brandova, već će i puno jeftinija varijanta biti dobra

Predstavljamo vam pet sredstava za koja ne trebate platiti previše kupujući ih od skupih brandova.

Tonik za lice


Tonik za lice koristimo za osvježavanje, čišćenje kože i neutralizaciju djelovanja tvrde vode. Sastav većine tonika za masnu kožu uključuje alkohol - njegova koncentracija može doseći čak 50 posto. Ako govorimo o suhoj koži, onda biste ipak trebati izabrati opciju bez alkohola. Bilo kako bilo, sastav tonika skupih i jeftinih marki ne razlikuje se. Razlika je uglavnom u pakiranju i mirisu. 

Ulje za kosu


U posljednje vrijeme ulje za kosu je vrlo popularno i koristi se zajedno s proizvodima kao što su maske i balzami. Važno je znati da kozmetička ulja proizvedena od poznatih marki uglavnom ne njeguju i hrane kosu iznutra - njihov učinak isključivo je kozmetički. Kozmetičko ulje za kosu i prirodna ulja, na primjer, maslinovo ili kokosovo, nisu isto! Potonja zaista mogu kosu učiniti zdravijom. Moraju se nanositi duž cijele duljine od korijena do vrhova, a nakon toga je potrebno staviti kapu na glavu kako bi se maska zagrijala. Treba je ostaviti na glavi 1-2 sata. Ako pak govorimo o kozmetičkom ulju, onda njegov sastav uključuje ne samo prirodne komponente, već i sintetičke, stoga ga nikad nemojte utrljavati u kosu. Zapamtite da skuplje i jeftinije ulje nisu previše različiti.

Balzam


Balzam je lijek za usne koji je uvijek tu negdje oko nas. Njegova je zadaća hidratizirati usne. Svi balzami, jeftiniji ili skuplji, sadrže vosak, masti i ulja. Najčešće je riječ o pčelinjem vosku s dodatkom ricinusovog ulja i lanolina. U pravilu, u sastavu balzama postoje i vitamini skupina A, E i C - čak i najjeftiniji brandovi neće štedjeti na njemu. Razlika eventualno može biti kolagen koji ima anti-age učinak.

Sredstva za problematičnu kožu


Ako imate probleme s aknama ili puno prištića, navjerojatnije ćete morati provjeriti hormone, poboljšati svoju prehranu ili se posavjetovati s dermatologom.  Ali ako ipak odlučite pomoći svojoj koži kozmetikom, onda samo pogledajte etiketu: gelovi ili maske za problematičnu kožu trebaju sadržavati poznate komponente kao što su salicilna kiselina.

Piling za tijelo


Nećete osjetiti veliku razliku ako želite koristiti isključivo prirodne stvari. Lakše je i jeftinije da napravite piling na bazi gela za tuširanje i mljevene kave.


VIŠE O TEMAMApreparativna kozmetikaušteda novacakozmetikapiling za tijeloružulje




Povezano